GINOP-PLUSZ-1.2.1-21-2021-01305
Kedvezményezett neve: MEGAKER Kereskedelmi és Szolgáltató Korlátolt Felelősségű Társaság
Projekt címe: Modern üzleti és termelési kihívásokhoz való alkalmazkodást segítő technológiai beruházás
Szerződött támogatás összege: 94.400.136 Ft
Támogatás mértéke: 70 %
Projekt befejezési dátuma: 2023.12.20
Projekt azonosító száma: GINOP-PLUSZ-1.2.1-21-2021-01305
Projekt rövid leírása:
Beszerzendő eszközök:
- 18T hídmérleg: a ki és beérkező anyagok pontos mérésére
- Regranuláló és alapanyag szárító sor: ezzel a gépsorral lehetőségünk nyílik új alapanyagok regranulálására melyek előszárítást igényelnek
- Instron 9050 ingás ütőmű: ezzel a laborgéppel tudjuk vizsgálni az általunk készített regranulált anyagok ütőmunkáját, amely alapelvárás partnereinktől
- Transzformátor állomás cseréje, bővítése: a megnövekedett energia igény kiszolgálására
- Megújuló energia: 60KW-os napelem park telepítése
- Angol nyelvű képzés: jelenlegi értékesítésünk 60%-a exportra történik, ezért szükséges a partnerekkel való hatékony kommunikációhoz
A projekt megvalósulását követően nő a piacképesség és szélesedik a felhasználási lehetőség illetve bővül a feldolgozott anyagok köre és mennyisége. Valamint a meglévő igények kielégítése mellett új piacokra való bekerülést is nagyban elősegíti.
GINOP-2.1.8-17-2018-03494
Kedvezményezett neve: MEGAKER Kereskedelmi és Szolgáltató Korlátolt Felelősségű Társaság
Projekt címe: MEGAKER KFT versenyképességének növelése adaptív technológiai innovációs tevékenységek bevezetésével
Szerződött támogatás összege: 10.390.962 Ft
Támogatás mértéke: 50 %
Projekt befejezési dátuma: 2019.07.13
Projekt azonosító száma: GINOP-2.1.8-17-2018-03494
Projekt leírás:
Az 1992-ben alakult Megaker Kft. fő tevékenysége a hulladék újrahasznosítás, amelyen belül a műanyag hulladékok feldolgozásával, hőre lágyuló műanyaghulladékok újrahasznosításával foglalkozik. Jelenleg, a környékbeli üzemekből ide érkező műanyaghulladékot szelektáljuk, majd feldolgozás után, darálék és regranulátum formájában értékesítjük. Ezeket a tevékenységeket igény esetén bérmunkában is elvégezzük. A partnerek részéről elvárás, hogy az előállított és értékesített anyagok minősége pontosan meghatározható legyen, amely egy szélesebb körű felhasználást tesz lehetővé. A meglévő gépekkel folyamatos termelés folyik, így a cég jelenleg 17 fő foglalkoztatott munkavállalója révén 15 családnak biztosít megélhetést. Az előállított másodnyersanyag minőségének javítására és a felhasználási lehetőségeinek bővítésére szeretnék beszerezni a pályázatban szereplő eszközöket.
Az ágazat nagy jelentősége folytán a cég növekedése indokolt és a projekt eredményeképp hatékonysága tovább növekedhet, nagyobb mennyiségű hulladék feldolgozására és nagyobb mennyiségű, valamint több féle végtermék előállítására lesz képes a cég, így lehetővé válik újabb piacokra való belépésre is. A magasabb minőségű másodnyersanyagok létrehozásával javul a piaci pozíciónk, több partnert, vásárlót tudunk bevonzani. Ennek eredményeképp pedig a bevétel növekedés és munkahely megtartás mellett további munkahelyek teremtésére is képessé válunk. Ráadásul mindezt úgy, hogy közben hozzájárulunk a fenntartható környezethez. A projekt megvalósítási helyszíne a Megaker Kft. székhelye. A gyártási terület egy 2012-ben épült 2000 m2-es üzemi épület. A csarnok három részegységből épül fel, melyek a szelektáló, a raktár és a feldolgozó rész. Jelenleg is folyamatos az üzemelés a telephelyen. A beérkező anyagok fizikai tulajdonságainak mérése eddig kezdetleges módon zajlott le, a projekt keretében beszerzendő eszközök ezt a folyamatot fogják rendkívüli mértékben innoválni. A szervezet szelektáló, illetve minőségmérési rendszere megújul, mely így sokkal korszerűbb lesz, jobb minőségű másodnyersanyag előállítására lesz képes a szervezet. A folyamatra egy külön álló 500 m2-es szelektáló terem áll rendelkezésre, valamint az erre a célra külön kialakított laborban kerül elhelyezésre.
A projekt során beszerzendő eszközök felhasználásával a cég jelenlegi tevékenységeihez kapcsolódóan lényegesen módosított, jobb minőségu termék, szolgáltatás jön létre. A projekt keretében az alábbi eszközök kerülnek beszerzésre: - RAPID VARIO FS-50 P+ elektromágneses fémkiválasztó - CEAST MF 20 moduláris folyásindex berendezés - V600 Egytengelyes aprító - Aprított termék szállítószalag A 2 darab fémkiválasztó berendezés szerepe, hogy a beérkező anyagokat átvizsgálja és kiszűri az esetlegeses fémszennyeződéseket. A hulladékban esetenként megbúvó különböző fémszennyeződések gyakran különböző károkat okoznak berendezésekben, ráadásul rontják a feldolgozott áruk minőségét. Ezen berendezés beszerzésével 100%-os fémmentességet tudnánk biztosítani az általunk előállított alapanyagoknál, jelentős negatív költséges kizárásával. Piaci helyzetünk javítását nagyban elősegítené. Az új eszközök beszerzésével pontosan meghatározhatóvá válik a beérkező anyagok MFI /folyásindex/ értéke és ez által egy megfelelő mixtúrával beállítható, a vevő részéről elvárt anyagminőség állítható elő. Ennek eredményeképp a jelenlegi becslések helyett pontos értékek meghatározására és szolgáltatására lesz képes a cég. A folyásindex mérése során az anyagot adott hőmérsékleten, adott nyomással meghatározott ideig szabványos méretű hengeres nyíláson sajtolják át és mérik a kiáramlott anyag mennyiségét. Az így kapott folyásindexi mutatószám partnereink számára az egyik legfontosabb adat az anyag feldolgozhatóságát illetően. Termékeink értékesíthetőségében jelentős javulást tudnánk elérni egy MFI mérés beszerzését illetően, vevői részről fontos elvárás minél pontosabb adatokkal, paraméterekkel tudjuk segíteni a felhasználást.
Telephelyünkre beérkező muanyag hulladékok egy része úgynevezett "ömledék hulladék" mely a műanyag alkatrész gyártás technológiájának egyik gyakori hulladéka. Ezen típusú hulladék általános jellemzője, hogy méretbeli sajátosságai miatt az általunk is használt hagyományos késes darálókkal feldolgozhatatlan, illetve az előkezelés szükségessége miatt nem gazdaságos. Egy előaprító berendezés beszerzésével az ilyen típusú hulladék feldolgozása megoldott lenne, így bővítve partnerkapcsolatainkat és jelentősen növelve feldolgozási kapacitásunkat. Feldolgozási technológiánk sajátossága miatt a feldolgozó berendezések közötti anyagmozgatás elengedhetetlen része. Az előaprító berendezéstől csak ezzel a speciális szállítószalag segítségével tudnánk költséghatékonyan eljuttatni a következő folyamatba az anyagot. Munkabiztonsági és gazdasági szempontok miatt nagy előnyt jelentene.
A projekt zárásaként:
Jelen fejlesztésben beszerzendő eszközökkel történő munkavégzést eddig átlagos minőségben tudtuk megvalósítani. A fejlesztésnek köszönhetően, mely során javul a cég által előállított másodnyersanyag minősége növeli a vállalkozás piacképesség és a szélesedik a feldolgozott hulladékok felhasználási lehetősége. A meglévő igények kielégítése mellett új piacokra való bekerülést is nagyban elősegíti. Ezáltal a feldolgozott mennyiséget is növelni tudjuk. Egyre fejlődő, modern társadalmunkban megnövekedett a műanyagok használata, melyek gyártásuk során és elhasználódásuk után nagy környezetterhelést jelentenek a természetre. A Megaker Kft. célkitűzései között első helyen szerepel az élhető környezet fenntartása és javítása. Jelenlegi és jövőbeni tevékenységünk is ezt a célt szolgálja. A cég vezetősége a projekt következményeként bevétel növekedést, munkahelymegtartást és bővítést, ezzel összhangban pedig bérnövekedéssel is kalkulál. A hatékonyabb üzemelésnek köszönhetően a vállalkozás vezetősége már az első évben legalább 10-20 %-os árbevétel növekedésre számít. Mindezek mellett a vállalkozás tulajdonosai és munkatársai számára nyugodt, fenntartható, jó színvonalú megélhetést kívánunk biztosítani.